Wtorek, 14 grudnia 2021
Czy ktoś pamięta OYO?

Empik ma własny czytnik e-booków – Empik GoBook. Urządzenie powstało we współpracy Empik Go i firmy PocketBook, od grudnia jest dostępne w niemal 150 salonach stacjonarnych oraz na empik.com.

– Użytkownikom aplikacji Empik Go codziennie udostępniamy dziesiątki nowych tytułów. Obecnie w ofercie mamy ponad 70 tys. tytułów, w tym 35 tys. e-booków. Jako lider na rynku uznaliśmy, że stworzenie dedykowanego czytnika to naturalny krok, który powinniśmy podjąć. Nasi klienci mogą już korzystać z aplikacji na urządzeniach marki Inkbook, PocketBook, Onyx czy Kindle. W tej puli brakowało tylko czegoś specjalnego od nas – mówi Beata Nowalska, Growth Manager Empik Go.

GoBook został oparty na podzespołach i rozwiązaniach najczęściej kupowanego czytnika z ekranem e-ink w sieci sklepów Empik w 2020 i 2021 roku. Jakość popularnego i sprawdzonego PocketBook Touch Lux 5 okazała się kluczowa przy wyborze modelu, który będzie stanowił podstawę GoBooka. Fakt, że obsługuje on aż 19 formatów i nie wymusza na odbiorcy konwersji plików był także ważnym kryterium.

GoBook w Empik.com kosztuje 549 zł, podczas gdy PocketBook Touch Lux 5 – 579,99 zł.

– Wieloletnia współpraca naszych firm owocuje produktem opracowanym na zamówienie.  Grupa Empik jest jednym z największych lokalnych Partnerów firmy i cieszy nas, że docenia flagowy model z linii Touch Lux. Zapotrzebowanie na przygotowany specjalnie dla nich czytnik jest dowodem na to, że nasza oferta B2B uwzględnia potrzeby Partnerów firmy PocketBook i pozwala im wykorzystać potencjał połączonych marek – mówi Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce, krajach skandynawskich oraz w całej Europie Środkowej i Wschodniej.

Producent czytnika, firma PocketBook, zgodnie z zamówieniem Empik Go zaoferował urządzenie wyposażone w sprawdzone technologie. Jedną z nich jest wyświetlacz E Ink Carta™ HD, który nie męczy oczu użytkownika oraz podświetlenie z regulacją barwy, przez co urządzenie zapewnia wysoki komfort lektury.

Twórcom modelu zależało na tym, by urządzenie wyróżniało się na sklepowych półkach także wizualnie. Kolor czytnika Empik GoBook nawiązuje do koloru roku 2020 Instytutu Pantone, Classic Blue. Jak powiedziała o mocy tego odcienia Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute – Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem PANTONE 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji.

Wraz z czytnikiem użytkownik otrzymuje zainstalowaną na urządzeniu aplikację Empik Go oraz kod na 60 dni darmowego korzystania z całej oferty: 70 tys. e-booków, audiobooków i podcastów.

Przypomnijmy, że już w 2010 roku w ofercie Empiku pojawił się własny czytnik książek elektronicznych pod nazwą OYO. Wówczas jego cena wynosiła 595 zł.

5600 tytułów ebooków a wkrótce OYO

OYO w sieci i na żywo

Wieszczono wówczas, że pojawienie się urządzenia: „Pociągnie za sobą plajtę wielu hurtowni, straty poniosą drukarnie offsetowe i fabryki papieru. Pracę stracą kurierzy, przewoźnicy, magazynierzy – tysiące ludzi zatrudnionych w kolportażu”. Jednym słowem – gospodarcza i cywilizacyjna hekatomba. >>>OYO, OYO! – nie tak prędko!…

 

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Empik