Piątek, 16 listopada 2018
Znamy laureatów konkursu „Tysiąc powodów by czytać”
Rekordowa liczba ponad 560 tys. oddanych głosów i 400 zgłoszonych podstawówek – to bilans tegorocznej edycji akcji Empiku wspierającej szkolne biblioteki. W internetowym plebiscycie już po raz trzeci wyłoniono szkoły, które otrzymają po 1000 wybranych przez uczniów książek. Nagrody trafią do: Kobyli, Rudnika, Dulczy Małej, Międzyrzecza, Słowikowa, Tarnowa, Będzina, Jerzmanowic, Łodzi, Niepołomic, Błonia oraz do Wysokiej. W konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zgłoszenia są podzielone na dwie kategorie: placówki powyżej 120 uczniów i z mniejszą liczbą dzieci. W każdej kategorii wygrało po sześć szkół, które zdobyły największą liczbę głosów. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu, który ma zachęcić rówieśników do sięgania po książki i rozwijania czytelniczej pasji wśród młodych odbiorców literatury. Niesamowita wyobraźnia i kreatywność dzieci zaowocowały setkami posterów, wykonanych rozmaitymi technikami. Obok rysunków, kolaży i grafik pokazujących radość i przyjemność, jakie daje czytanie, wśród zgłoszeń nie zabrakło także wyklejanek czy prac malowanych farbami. Zachwycały także opisy plakatów, w których dzieci dzieliły się z innymi emocjami i skojarzeniami, jakie wywołują w nich zarówno pasjonujące lektury, jak i fakt spędzania czasu w …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 683 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki