Wtorek, 13 kwietnia 2021
Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com

Wojciech Chmielarz, Jakub Żulczyk, Magdalena Grzebałkowska, Anna Ciarkowska i Magdalena Witkiewicz – Empik ujawnia pierwsze nazwiska z długiej listy autorów, których najnowsze książki będą miały swoją premierę podczas Wirtualnych Targów Książki.

Trzecia edycja wydarzenia rozpocznie się 19 maja i potrwa aż do 1 czerwca.

Przez dwa tygodnie czytelnicy będą mogli uczestniczyć w ponad 50 interaktywnych spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami, zdobywać książki z autografami i korzystać z ofert rabatowych na premierowe tytuły.

Wirtualne Targi Książki zostały podzielone na sekcje tematyczne:

  • w strefie Apostrof odbywać się będą spotkania z nagradzanymi autorami literatury pięknej i reportażu;
  • segment #sięczyta będzie dedykowany literaturze młodzieżowej;
  • a w ramach strefy literatury dziecięcej Przecinek i Kropka, oprócz premierowych spotkań z autorami, swój finał będzie miała 12. edycja Konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2020 roku „Przecinek i Kropka”. 22 maja poznamy laureatów statuetek przyznawanych przez jury, a także specjalnej Nagrody Czytelników. Głosowanie na nią trwa do 14 kwietnia za pośrednictwem strony www.empik.com/przecinek-i-kropka/konkurs.

Zaplanowano również program wydarzeń branżowych skierowanych do wydawców, autorów i innych uczestników rynku książki, a także strefę książki cyfrowej, czyli e-booków i audiobooków, które szczególnie zyskały na popularności w czasie pandemii.

– W ramach dwóch poprzednich edycji WTK zorganizowaliśmy prawie 90 spotkań autorskich online, w których wzięły udział 2 miliony uczestników. Na tegoroczne wiosenne Targi szykujemy ponad 50 wydarzeń, w tym przede wszystkim premierowe spotkania z autorami najważniejszych nowości oraz liczne aktywności towarzyszące. Z pewnością będzie to największe literackie wydarzenie tej wiosny, a już teraz mogę zapowiedzieć, że kolejna odsłona powróci jesienią. Jestem też przekonany, że online’owa formuła targów książki zostanie z nami także po pandemii – mówi Marcin Maćkiewicz, Menedżer Działu Eventów Empik.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Empik