środa, 10 maja 2023

Już w piątek 13 maja premiera spektaklu “Empuzjon” w Teatrze Śląskim. To adaptacja nowej powieści Olgi Tokarczuk. Spektakl wyreżyseruje dyrektor teatru Robert Talarczyk.

„Empuzjon” powstaje w koprodukcji z Teatrem Studio w Warszawie i Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

“Teatralna adaptacja pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Olgi Tokarczuk to doskonała okazja do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę wiemy o świecie, a co pozostaje poza naszym wzrokiem. Reżyser i autor adaptacji, Robert Talarczyk, sięga po ‘horror przyrodoleczniczy’ noblistki, by zajrzeć tam, gdzie czają się nasze najbardziej uśpione lęki” – czytamy w zapowiedzi.

Premiera warszawska spektaklu odbędzie się 19 maja w Teatrze Studio, a premiera wrocławska 23 czerwca w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego. Premiera Krytyczna w Teatrze Śląskim, po której odbędzie się rozmowa z twórcami, planowana jest na 25 maja.

Pozostałe spektakle w Teatrze Śląskim będą grane:

13 maja 2023, godz. 18:00,
14 maja 2023, godz. 19:00,
25 – 28 maja 2023, godz. 19:00.

Adaptacja i reżyseria: Robert Talarczyk, dramaturgia: Miłosz Markiewicz, muzyka: Wojciech Kilar (w opracowaniu Adama Wesołowskiego), scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Katarzyna Borkowska, choreografia: Kaya Kołodziejczyk, konsultacje literackie: prof. Ryszard Koziołek, asystenci reżysera: Michał Piotrowski, Mateusz Worek, kierownictwo produkcji: Małgorzata Długowska-Błach, współpraca produkcyjna: Justyna Pankiewicz, kierownik techniczny produkcji: Maciej Rokita, asystentka produkcji: Dorota Damec.

W spektaklu występują: Jakub Fret, Marcin Gaweł, Dariusz Maj, Michał Piotrowski, Grzegorz Przybył, Wiesław Sławik, Mateusz Smoliński, Krzysztof Strużycki, Marcin Szaforz, Artur Święs i Mateusz Znaniecki.

Partnerzy premiery: Rada Mecenasów Teatru Śląskiego, Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Podaj dalej
Autor: W, fot. Przemyslaw Jendroska