Wtorek, 21 lutego 2023

Od 2 do 4 czerwca odbędzie się siódma edycja Festiwalu Książki Opole 2023, tradycyjnie na Placu Wolności w centrum miasta. Organizatorzy zapraszają na największe targi książki na Opolszczyźnie, spotkania autorskie z gwiazdami polskiej literatury oraz koncerty.

Festiwal doczekał się już siódmej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 350 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

– Targi książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród największych polskich wydawnictw. Autorzy przyjeżdżają do nas bardzo chętnie, w tym roku również pojawią się największe wydawnictwa oraz najpoczytniejsi pisarze – mówi Judyta Gralka, odpowiedzialna za organizację Festiwalu.

„W Opolu jak zawsze jest najlepsza impreza, bez porównania do wszystkich innych imprez książkowych – także jeśli zastanawiacie się czy kiedykolwiek warto odwiedzić Opole i wpaść na Festiwal Książki to ja daję autorską gwarancję, że jak najbardziej warto, bo nigdzie nie będziecie się tak bawić jak u nas” –  wspominał Remigiusz Mróz.

„Opole kocham, wracam tu co roku. Opole jest pięknym miastem, z pięknymi ludźmi – i jeszcze książki! Czego chcieć więcej?” – komentuje Katarzyna Grochola.

Niebawem poznamy pierwsze informacje dotyczące tegorocznych spotkań, warsztatów i koncertów.

www.festiwalksiazki.pl

Patronem festiwalu są:Podaj dalej
Autor: ET