Czwartek, 16 października 2008
Kraków nie chciał, a Warszawa tak
Idea Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Czesława Miłosza to inicjatywa rdzennie krakowska. O jej organizację od kilku lat starali się twórcy seminarium poetyckiego "Amerykanie w Krakowie" - m.in. Adam Zagajewski i Jerzy Illg. W tym roku do prac nad projektem przyłączył się Grzegorz Gauden, nowy dyrektor Instytutu Książki. „Z miastem się jednak nie dogadał” – informuje „Gazeta Wyborcza” (wydanie z 16 października). IK skierował do władz Krakowa trzy listy w tej sprawie – magistrat nie odpowiedział na żaden. Według dyrektora Gaudena władze miasta chcą odmłodzić jego wizerunek, a Czesław Miłosz nie wydał się im najodpowiedniejszym kandydatem. „Literatura i osoba Czesława Miłosza są w różnych środowiskach uważane za kontrowersyjne, …
Wyświetlono 25% materiału - 107 słów. Całość materiału zawiera 431 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się