Czwartek, 16 maja 2024

Trwa Festiwal Praski Slalom Poetycki im. Janusza Kondratowicza na warszawskiej Pradze.

W ramach Festiwalu aż do końca listopada odbywają się comiesięczne spotkania autorskie. Spotkaniom towarzyszą konkursy poetyckie z nagrodami finansowymi i książkowymi. Wszystkie spotkania prowadzi Paweł Łęczuk. Spotkania i konkursy odbywają się przy ul. Targowej 32, w kamienicy, w której urodził się patron Festiwalu – Janusz Kondratowicz.

Festiwal rozpoczął się w kwietniu spotkaniem autorskim z Magdaleną Walusiak.

A już wkrótce, 24 maja, odbędzie się spotkanie z Filipem Łobodzińskim.

Gośćmi Festiwalu będą także: Maciej Melecki (wrzesień), Jakub Kornhauser (listopad) i Lulla La Polaca – najstarsza polska drag queen (21 czerwca).

20 lipca planowany jest specjalny koncert Joanny M. Vorbrodt i Romualda Vorbrodta z nowymi interpretacjami piosenek i wierszy Janusza Kondratowicza. Utwór „Niedziela” do słów Kondratowicza znalazł się na ostatniej płycie Joanny M. Vorbrodt.

W lipcu i sierpniu w ramach Festiwalu odbędą się cztery spacery literackie po Pradze-Północ, które poprowadzi Dorota Ryst oraz dwie literackie wycieczki rowerowe, które poprowadzi Paweł Łęczuk.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Salon Literacki. Koordynatorem Festiwalu jest Paweł Łęczuk, poeta, autor książek biograficznych, dziennikarz, animator kultury i twórca literackich wycieczek rowerowych.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Partnerami Festiwalu są: Praskie Centrum Aktywności „Kocham Pragę” oraz Galeria Wileńska.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny
Więcej informacji: http://slalom.salonliteracki.pl/
Facebook – https://www.facebook.com/PraskiSlalomPoetycki
TikTok – https://www.tiktok.com/@praski.slalom.poe
Stowarzyszenie Salon Literacki – http://salonliteracki.pl/new/informacje/stowarzyszenie

Podaj dalej