Czwartek, 16 listopada 2023

Finlandia będzie Gościem Honorowym drugiej edycji Targów Książki i Mediów Vivelo, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2024 na PGE Narodowym.

Jak poinformował organizator, spółka Time, „we współpracy z Ambasadą Finlandii zaprezentujemy literaturę, sztukę oraz przedstawimy innowacyjne metody edukacji, które promowane są w Krainie Północy”.

W przyszłorocznej edycji zapowiedziano Program Dni Edukacji, przygotowywany wraz z partnerami: Empik Go, Muzeum Narodowe w Warszawie, StoryLab, Akademią Powieściopisarstwa i wydawnictwem Mięta.

Oferta edukacyjna skierowana będzie do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla nauczycieli i dyrektorów szkół, placówek doskonalenia nauczycieli, bibliotek poszukujących nauczycieli. W planach: warsztaty dla młodych autorów, miłośników komiksów i fantastyki oraz turnieje szkolne i lekcje muzealne.

Podczas dnia edukacyjnego przygotowanego wspólnie przez Ambasadę Finlandii oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli nauczyciele i dyrektorzy szkół zapoznają się z mini i maxi projektami STEAM w przedszkolu i szkole, poznają, jak rozwijać kompetencje przyszłości, korzystać z nowych technologii oraz sztucznej inteligencji w nauczaniu dzieci i młodzieży.

Przyszłoroczna edycja to również rozszerzenie programów skierowanych do konkretnych grup odbiorców – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej, jak i młodych odbiorców literatury Young Adult – oraz „zwiększenie potencjału merytorycznego wydarzenia”.

Dodatkowo rozbudowane będą strefy audio – z myślą zarówno o odbiorcach audiobooków/podcastów, jak również sektorze B2B – wydawcach, studiach nagrań, platformach streamingowych i producentach audio i wideo.

Podaj dalej
Autor: ET