Niedziela, 5 stycznia 2003
Konsolidacja na rynku publikacji fachowych Wydawnictwo Forum z Poznania kupiło 100 proc. udziałów w oficynie Weka. Obydwie firmy mają podobną ofertę - są to publikacje adresowane do osób prowadzących działalność gospodarczą lub zarządzających spółkami, księgowych, kierowników działów kadr. - Nasze publikacje docierają do tych samych grup odbiorców, ale oferta tytułowa pokrywa się zaledwie w niewielkim stopniu - mówi Wiesław Polakiewicz, prezes Forum. - Weka ma znakomite publikacje wymiennokartkowe związane z BHP, my natomiast mamy produkty elektroniczne o tej tematyce. Myślę, że razem będziemy w 2003 roku oferować ok. 60 produktów, które już dziś mają ok. 30 tys. subskrybentów. Weka w ostatnich latach odnotowywała stratę lub minimalny zysk przy obrotach, które w ciągu 5 lat ustabilizowały się na poziomie 10-11 mln zł. Podczas gdy sprzedaż publikacji wymiennokartkowych w Polsce dynamicznie rosła, w Wece nastąpiła stagnacja. Kiedy w 1998 roku Forum wchodziło na polski rynek, Weka była niemal dziesięciokrotnie większa, tymczasem w 2002 roku obroty Forum były już o 50 proc. wyższe. Jednocześnie Weka miała znacznie …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 657 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się