Poniedziałek, 1 października 2001
PO RAZ PIĘĆDZIESIĄTY TRZECI NAD MENEM Po zeszłorocznych wielkich polskich wydarzeniach na Targach Książki we Frankfurcie tegoroczna impreza jest przez nas odbierana już inaczej. Na pewno polska obecność była i wcześniej zauważana we Frankfurcie, dawniej zapewne przez mniejszą grupę odwiedzających, ale od zeszłego roku na pewno przez znacznie większą profesjonalną publiczność. A jest to najbardziej znacząca publiczność w świecie książki. W tegorocznym katalogu Frankfurckich Targów znalazło się ponad 8 tys. firm ze 107 krajów. Katalog zawierał też 5,7 tys. aktywnych adresów e-mailowych oraz 4,2 tys. stron internetowych. Na polskim stoisku miejscem dominującym była wystawa "Język polski - język nie - obcy", w całości poświęcona językowi polskiemu, a jej komisarzem był Andrzej Nowakowski, prezes Polskiej Izby Książki. Zaprezentowano niezwykle bogaty zestaw książek wiążących się z tematem "Kultura języka polskiego" oraz przedstawiono główne centra nauczania języka polskiego w kraju i na świecie. Z wystawą połączono promocję programu certyfikacji naszego języka jako języka obcego, przygotowaną pod auspicjami Ministerstwa Edukacji Narodowej. NOWE DROGI DO ITAKI Koszt polskiego stoiska wyniósł ponad 700 tys. zł i prawie w całości został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem naszego wystąpienia była Polska Izba Książki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, którego Zespół Literacki kierowany przez Albrechta Lemppa wniósł znaczący wkład w przygotowanie i realizację programu frankfurckiego. Zespół Literacki, podobnie jak …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 862 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się