Wtorek, 5 grudnia 2023

Przyznano nagrody „DNA – bo pomaganie mamy w genach”. W kategorii działania ekologiczne uhonorowano  Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Jak uzasadniono, eduprogram z charakterem „Ocalimy Świat” to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej uczniów z kształtowaniem ich postaw i charakteru oraz podnoszeniem umiejętności społecznych i kompetencji cyfrowych. Program „Ocalimy Świat” jest odpowiedzią na narastający globalny kryzys ekologiczny i klimatyczny oraz rosnące zaniepokojenie dzieci i młodzieży zagrożeniem jakie stanowi on dla życia na Ziemi. Program został zainaugurowany w roku szkolnym 2021/2022 pilotażem przeprowadzonym w ponad 50 placówkach, zaś w roku szkolnym 2022/2023 została zrealizowana I pełna edycja Programu OŚ w blisko 430 placówkach z udziałem ponad 34 000 uczniów.

W tej kategorii uhonorowano także firmę McDonald’s Polska.

Laureaci w innych kategoriach:

POMOC SPOŁECZNA – FIRMA

LAUREAT: Wiśniowski SP. Z O.O. S.K.A

KATEGORIA: POMOC SPOŁECZNA – NGO

LAUREAT: Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?

KATEGORIA: UCZCIWE ZARZĄDZANIE – FIRMA:

LAUREAT: STU ERGO Hestia S.A.

KATEGORIA: UCZCIWE ZARZĄDZANIE – NGO:

LAUREAT: Fundacja Integralia

Konkurs „DNA – Bo pomaganie mamy w genach” to inicjatywa skierowana do przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy swoimi działaniami wpływają na pozytywne zmiany w społeczeństwie i środowisku. Nagrody przyznawane w trzech kategoriach odzwierciedlają główne tematy Kongresu ESG Polska Moc Biznesu, który odbył się 4 grudnia na PGE Narodowym.

Nominowanych wyłoniło jury w składzie:  prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, prezes Zarządu – Fundator w Warsaw New Technology Foundation; dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; Marcin Żurowski, dyrektor ds. prawnych w Europie, H&M Logistics, Joanna Molik, niezależna ekspertka zrównoważonego rozwoju i ESG; Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze.

Ostatecznych laureatów konkursu wyłonili internauci w głosowaniu na portalach internetowych.

 

Podaj dalej
Autor: ET