Niedziela, 22 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Fundusz Beta Sp. z o.o. 53 - 609 Wrocław, ul. Fabryczna 14 tel./fax (071) 354 60 65 http://www.beta-fk.pl, e-mail sekretariat@beta-fk.pl, handlowy@beta-fk.pl Firma powstała w czerwcu 1997 roku, początkowo była własnością Roberta Charłampowicza i Adama Michalewskiego, współwłaścicieli znanej hurtowni Kwadro i do końca 2000 roku nie prowadziła dystrybucji książek. W pierwszym okresie Fundusz Beta zajmował się leasingowaniem samochodów. Ponieważ podstawową metodą pozyskania środków transportowych był leasing, wymyśliliśmy sposób, aby marże uzyskiwane na usługach leasingowych nie wychodziły poza Grupę Kwadro. Pożyczki udzieliło częściowo Kwadro, w większości oparliśmy się na kredycie bankowym, który został spłacony przeze mnie wraz z odsetkami w 2000 roku. Stopniowo Fundusz Beta kupował samochody i leasingował je. Umów w szczytowym okresie było dziesięć – wspomina Robert Charłampowicz. W lipcu 1998 powstała pierwsza księgarnia Funduszu Beta – Beta we Wrocławiu. Od listopada 2000 roku firma zajmuje się dystrybucją książek na obszarze województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i południowej części wielkopolskiego. Jeszcze jesienią 1999 roku odkupiłem od Adama Michalewskiego jego udziały w Funduszu Beta. Chciałem porządnie zająć się upadającą księgarnią Beta. W listopadzie 2000 roku uruchomiliśmy mały magazyn, zwoziliśmy towar od wydawców, sprzedaż była symboliczna, prowadzona przez jednego akwizytora i księgarnię Beta. W 2001 roku na bazie ludzi z Kwadro otworzyliśmy oddział w Jeleniej Górze – wspomina Charłampowicz. W lutym 2003 roku Fundusz Beta podpisał umowę …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 857 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się