
18 grudnia poznamy laureatów konkursu „Książka Roku” 2023 Polskiej Sekcji IBBY, którego celem jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci.
W konkursie na „Książkę Roku”, ustanowionym w 1988 roku, nagrody przyznaje jury powoływane przez Zarząd Polskiej Sekcji IBBY w trzech kategoriach:
• pisarz (dwie równorzędne nagrody – za książkę dla dzieci i za książkę dla młodzieży),
• ilustrator (dwie równorzędne nagrody – za książkę obrazkową oraz za ilustracje i koncepcję graficzną)
• upowszechnianie czytelnictwa – tu nagrody otrzymują osoby fizyczne lub prawne, działające wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika.
W kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze” nagroda jest przyznawana we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko. W tym roku dla twórcy/autora/autorów/wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z dziecięcymi doświadczeniami przemocy i zaniedbania, opublikowanych w okresie ostatnich 10 lat.
Gala konkursu „Książka Roku” 2023 Polskiej Sekcji IBBY odbędzie się w sobotę, 18 grudnia o godz. 18 w Sali audiowizualnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie.
Zaplanowano streaming wydarzenia. Link do wydarzenia TUTAJ
Konkurs Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY został dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Partnerzy:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów, Fundacja Polki Mogą Wszystko, Fundacja Powszechnego Czytania, wydawnictwo Nowa Era,
Sponsorzy:
Psychologia edukacyjna, Agencja Autorska Autograf
Patronat honorowy:
Biblioteka Narodowa
Patronem medialnym wydarzenia jest