Czwartek, 23 kwietnia 2015
Miasto świętuje Międzynarodowy Dzień Książki
Przedstawienia teatralne i filmowe, recenzje najciekawszych książek, a nawet poetyckie pocztówki z ulubionymi  wierszami. Właśnie w taki sposób uczniowie IX liceum w Gdyni będą świętować 19. Międzynarodowy Dzień Książki. W ich szkole od  8 lat prowadzony jest projekt edukacyjny „Uwolnij książkę”, który w tym roku zdobył nagrodę w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Projekt z klasą”. Pomysł na święto książki narodził się w 1930 roku w Hiszpanii. Wiele lat później podchwyciła go Organizacja Narodów Zjednoczonych i już od 19 lat właśnie 23 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Książki. Ze swoim happeningiem, konkursami filmowymi i poetyckimi pocztówkami projekt gdyńskich licealistów „Uwolnij książkę” świetnie wpisuje się w cykl imprez promujących czytanie we wszystkich krajach świata.- Na początku chciałyśmy mieć tylko specjalną półkę w gabinecie polonistycznym, na której stałyby ulubione książki uczniów – opowiada Beata Galuba-Filipp, polonistka z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni.  Od tamtego czasu projekt bardzo się rozrósł. W tym roku …
Wyświetlono 25% materiału - 153 słów. Całość materiału zawiera 612 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki