Piątek, 17 maja 2024

Życie po swojemu. Jak to zrobić? Poznaj historię Noemi, która przechodząc tranzycję, uratowała siebie. Czy uda jej się odnaleźć w świecie, w którym jej przeszłość cały czas daje o sobie znać?

Noemi rozpoczyna wymarzone wakacje w Bretanii u boku Stéphane’a, swojego przyjaciela i partnera z czasów studenckich. Zamierza odpocząć i poszukać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Spędziła dorosłe życie we Francji, Stanach oraz w Poznaniu, nie umiejąc zdecydować, który z tych tymczasowych adresów powinien stać się jej domem. Kobieta od lat wraca do Polski, po czym znów z niej ucieka, zirytowana lokalną hipokryzją i zaściankowością. Szukając swojego miejsca na świecie, nieustannie przejmuje się jego problemami – polityką, kościołem, ekologią, prawami człowieka. Dawno przeszła tranzycję, zdołała ocalić siebie: może czas zacząć po prostu być? A jednak… Romans z żonatym Nicolasem, jej licealną miłością znad polskich jezior, którego Noemi przez przypadek spotyka w Paryżu, rodzi kolejne komplikacje i przywołuje wspomnienia bolesnych doświadczeń sprzed lat. Jak konfrontacja z dwoma mężczyznami wpłynie na jej dalsze losy?

„Gdy słońce wypieka sny” to oniryczna, baśniowa i erotyczna powieść, w której nie brak humoru, lekkości oraz autoironii. Historie, które składają się na ponadczasową opowieść o życiu, o tym, kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd idziemy.

Prażące słońce trzech krajów. Wejdź w jego promienie!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://tiny.pl/dcldj

O autorce:

Julia Durzyńska – poznanianka, biolożka molekularna, wykładowczyni akademicka, autorka licznych publikacji naukowych. Wolny czas spędza na podróżowaniu i obserwowaniu przyrody. Amatorka szeroko pojętej kultury – książek, spektakli teatralnych i filmów, niekoniecznie tych najbardziej nagradzanych. Czasem też podejmuje próby literackie.

Podaj dalej
Autor: Novae Res