Piątek, 30 marca 2012
Nowa Przestrzeń Słowa- największa superprodukcja audio światowego bestsellera
W połowie kwietnia będzie miał swoją premierę audiobook kultowej książki George’a R.R. Martina „Gra o Tron”, przygotowany przez Wydawnictwo ZYSK i S-ka oraz serwis audioteka.pl. W nagraniach wzięło udział niemal 100 aktorów, w tym takie gwiazdy jak Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Maria Seweryn i Marian Dziędziel. Oprócz doborowej obsady aktorów, Audioteka zastosowała niespotykane dotąd w produkcjach audio efekty dźwiękowe oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową. Reżyserii podjął się Krzysztof Czeczot. Audiobook „Gra o tron” to największa superprodukcja audio stworzona na podstawie światowego bestsellera. O jej wyjątkowym charakterze świadczy wielkość produkcji, plejada znanych aktorów oraz zastosowana nowoczesna technologia efektów dźwiękowych. Nagrania trwały niemal 3 miesiące, a rozmach przedsięwzięcia można porównać do średniej wielkości projektu filmowego. Słuchacze otrzymują ponad 30 godzin nagrań, wypełnionych głosami znanych aktorów. Narratorem „Gry o tron” jest Krzysztof Banaszyk. Producenci położyli duży nacisk na oryginalną ścieżkę dźwiękową m.in. wykorzystano efekty dźwiękowe nagrane podczas walk rycerskich (Grunwald, Malbork) oraz tradycyjne instrumenty w nowoczesnych aranżacjach. – Zapytano mnie, czy zrealizowana przez nas "Gra o Tron" to audiobook czy słuchowisko radiowe? Pewnie i to i to. W audiobooku narrator sam prowadzi nas przez historię. W słuchowisku radiowym role różnych bohaterów odgrywane są przez wielu różnych aktorów. Do tego dochodzą specjalne efekty dźwiękowe, które wprowadzają nas do innego wymiaru opowiadanej historii. Nie słuchamy wtedy tylko opowieści, jesteśmy jej częścią… jak byśmy stali obok postaci, jakbyśmy je podglądali i podsłuchiwali. Dla mnie nasza realizacja zamyka się w zdaniu "film bez obrazu" - choć pewnie i z tej szuflady …
Wyświetlono 25% materiału - 243 słów. Całość materiału zawiera 974 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się