Czwartek, 2 lutego 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Grupa Videograf Videograf II Sp. z o.o.; Videograf Edukacja Sp. z o.o. 41 - 500 Chorzów, Aleja Harcerska 3C tel. (032) 348 31 33 do 35, fax (032) 348 31 25 http://www.videograf.pl, e-mail office@videograf.pl Wydawnictwa Grupy Videograf zrealizowały w 2004 roku przychód w wysokości 5,57 mln zł, co daje duży, bo 55 proc. wzrost obrotów. W 2003 roku przychód wyniósł 3,59 mln zł (spadek o 10 proc.). Nakładem wydawnictw ukazało się w 2004 roku 96 tytułów, w tym 48 pierwszych wydań. Łączny nakład książek wyniósł 530 tys. egz., sprzedano 570 tys. egz. Kapitały własne spółki są stosunkowo wysokie i wynosiły pod koniec 2004 roku 9,7 mln zł, ale ma to związek ze świadczonymi przez spółkę usługami nie związanymi z działalnością wydawniczą. W 2004 roku zysk netto wyniósł 180 tys. zł. Videograf II zatrudnia osoby niepełnosprawne, co w 1996 roku pozwoliło mu uzyskać status zakładu pracy chronionej. Od kwietnia 1997 roku spółka świadczy usługi w zakresie kompleksowego sprzątania biur, a od czerwca tego samego roku – po uzyskaniu koncesji MSWiA – usługi w zakresie dozoru mienia. Videograf II jako zakład pracy chronionej ściśle współpracuje z instytucjami wspierającymi aktywność zawodową oraz rehabilitację osób niepełnosprawnych. Pod koniec 2004 w firmie pracowały 92 osoby (łącznie z działem usług). Etaty te są związane z działalnością usługową. Są wśród nich sprzątaczki, portierzy, ale także pracownicy administracyjni, którzy zajmują się obsługą tych kontraktów. Wymaga to rozbudowanej księgowości i kadr, które z kolei zajmują się jednocześnie sprawami wydawnictwa. Etatów bezpośrednio związanych z produkcją i sprzedażą książek jest 22. Ponadto stosunkowo trudno jest rozdzielić oba wydawnictwa pod względem personalnym, część pracowników (korektorzy, graficy itp.) pracuje na rzecz obu spółek. Spółka Videograf powstała w 1988 roku, a działalność wydawniczą prowadzi od 1990 roku. W marcu 1996 roku dział wydawniczy Videografu przekształcił się w samodzielną spółkę o nazwie Videograf II. W początkowym okresie Videograf wydawał głównie książki z serii „Kieszonkowa Encyklopedia”, w skład której weszło 46 tomów. Część tytułów była przeznaczona dla miłośników krzyżówek i osiągała ogromne nakłady, niektóre dochodziły nawet do 200 …
Wyświetlono 25% materiału - 332 słów. Całość materiału zawiera 1329 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się