środa, 19 stycznia 2022
"Firma staje się jeszcze bardziej zróżnicowana"

Firma Hachette UK – w ramach swojej strategii rozszerzania portfolio – kupiła Paperblanks, określanego jako drugi co do wielkości na świecie producent notatników i pamiętników. Szczegóły finansowe sprzedaży nie zostały ujawnione.

Po przejęciu Paperblanks stanie się samodzielną działalnością w ramach Hachette UK. Firma zostanie podzielona na dwa podmioty korporacyjne: Paperblanks Journals Limited z siedzibą w Kanadzie, który będzie prowadzić działalność w Ameryce Północnej i Łacińskiej, oraz Paperblanks Limited z siedzibą w Irlandii, który stanie się globalną centralą organizacji.

„Oprócz oferowania przez Hachette UK ekscytującej okazji do czerpania korzyści z tego szybko rozwijającego się rynku, przejęcie dodatkowo wspiera długoterminowy strategiczny cel wydawcy, jakim jest przejmowanie firm — w szczególności marek papierniczych — co sprawia, że firma staje się jeszcze bardziej zróżnicowana i skoncentrowana na arenie międzynarodowej” – poinformowano w komunikacie.

„Uważam, że jako wydawca książek mamy fantastyczne możliwości pozyskiwania i rozwijania firm. Odkąd w zeszłym roku przejęliśmy wydawnictwo Laurence King Publishing, wiele się nauczyliśmy, dzięki ich biznesowi związanemu z upominkami i grami, a między książkami i grami doszło do niesamowitego wzajemnego przenikania. Wierzę, że tak samo będzie w przypadku Paperblanks i że pojawią się ekscytujące możliwości kreatywnej współpracy z działami książkowymi Hachette. Nie mógłbym być szczęśliwszy, że Victor Marks powierzył nam swoją firmę” – skomentował David Shelley, dyrektor generalny Hachette UK.

Firma Paperblanks, założona w 1991 roku w Vancouver w Kanadzie, a obecnie z siedzibą w Dublinie, koncentruje się na najwyższej klasy sektorze artykułów papierniczych. Mówi się, że “tworzy małe dzieła sztuki”, nawiązując do literatury, nauki, muzyki czy mistycyzmu. Oprócz własnych linii produktów, Paperblanks posiada globalne partnerstwo z Getty Museum i New York Public Library, jak również relacje licencyjne z kilkoma instytucjami kulturalnymi na całym świecie, takimi jak British Library, V&A, Van Gogh Museum.

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: The Bookseller