Czwartek, 30 kwietnia 2020
Print Media Industry Climate Report

Firma Heidelberg, światowy potentat w produkcji urządzeń poligraficznych, opublikowała „Print Media Industry Climate Report”. W komunikacie opublikowanym przez Heidelberg Polska, polską spółkę koncernu, czytamy, że już od wielu lat produkowane przez Heidelberga maszyny mają możliwość komunikować się i przekazywać dane poprzez sieć globalną, co pozwala klientom na zdalne monitorowanie ich stanu, monitorowanie procesów, stanu realizowanych zleceń oraz poprawę ogólnej wydajności swoich drukarni. Bogactwo informacji połączonych maszyn, wraz z dostępem do innych danych branżowych, pozwala również Heidelbergowi na ocenę klimatu branży poligraficznej w dowolnym momencie.

Raport został opracowany w kwietniu na prośbę wielu klientów Heidelberga, z myślą o tym, aby pomóc im lepiej zrozumieć, które segmenty rynku i kraje są najbardziej dotknięte pandemią COVID-19.

Raport powstał z wykorzystaniem wielu źródeł. Pierwsze z nich to Heidelberg Cloud czyli reprezentatywna grupa połączonych przez sieć globalną arkuszowych maszyn offsetowych,  zapewniająca podstawowe informacje rynkowe dotyczące produkcji według kraju i segmentu na całym świecie. Ponadto dane te zostały powiązane przez ekspertów firmy Heidelberg z danymi znajdującymi się w Heidelberg Cloud na temat innych linii produktów, takich jak naświetlarki CtP i złamywarki, po to aby uwzględnić pełen łańcuch wartości drukarni związany z całością procesów.

Drugie źródło to dane Covid-19 publikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Kolejnym źródłem są dane makroekonomiczne publikowane przez portal IHS Markit (https://ihsmarkit.com) i oczywiście wyniki badań różnych stowarzyszeń branżowych.

Heidelberg udostępnia dwa raporty. Jeden związany z segmentem drukarń akcydensowych, a drugi związany z segmentem drukarń opakowaniowych.

Raport dostępny jest w postaci interaktywnej z możliwością podglądu sytuacji w czasie na stronie https://www.heidelberg.com/global/en/products/pmi_climate.jsp

Więcej informacji: Tomasz Pawlicki, Heidelberg Polska Sp. z o.o., tel. 22 57 89 550, e-mail: tomasz.pawlicki@heidelberg.com

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran)