Wtorek, 7 lutego 2023

Firma Polar Mohr, której produkty firma Heidelberg Polska sprzedaje od samego początku, w trakcie ostatnich miesięcy była objęta programem restrukturyzacji. Program ten zakończył się właśnie sukcesem, a okres restrukturyzacji dobiegł końca. Firma została przejęta przez SOL Capital.

“Oznacza to, że wieloletni partner w zakresie systemów do cięcia i sztancowania etykiet ma ponownie zapewnioną bezpieczną przyszłość” – podkreśla firma Heidelberg. Zapewnia także, że będzie nadal partnerem handlowym dostarczającym innowacyjne rozwiązania firmy Polar Mohr.

“Firma zapewnia nas, że większy niż dotąd nacisk zostanie położony na automatyzację, cyfryzację i integrację przepływu prac, aby móc znacznie zwiększyć produktywność w druku akcydensowym i produkcji etykiet” – czytamy w komunikacie.

„Nasza pozycja lidera w branży zostanie wzmocniona dzięki temu nowemu otwarciu i dodatkowemu kapitałowi zapewnionemu przez SOL Capital. Będziemy nadal rozszerzać i konsolidować naszą pozycję lidera w zakresie innowacji poprzez rozwiązania w obszarze automatyzacji, które pozwolą naszym klientom znacząco zwiększyć ich produktywność i konkurencyjność. Dziękuję wszystkim pracownikom, klientom, dostawcom oraz naszemu partnerowi handlowemu i serwisowemu Heidelberg, który wspierał nas w trudnej fazie postępowania w sprawie tarczy ochronnej” – skomentował Thomas Raab, dyrektor zarządzający nowej firmy Polar Cutting Technologies GmbH.

[Na zdjęciu: Thomas Raab, dyrektor zarządzający nowej firmy Polar Cutting Technologies GmbH (pośrodku) wraz z inwestorami z SOL Capital]

Autor: ET
Źródło: Heidelberg Polska