środa, 12 września 2018
Premiera Wydawnictwa Psychoskok

Piotr Ryttel, Karol Ryttel

 Publikacja stanowi kontynuację „Historii kryminalnych. Wiek XIX. cz. I”

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-wiek-xix-czesc-1/

Podobnie jak w części pierwszej, w drugiej również przeplatają się historie tragiczne z tymi o mniejszym natężeniu dramatyzmu, a nawet humorystycznymi.

Historia okrutnej obojętności ludzkiej, pozwalającej ubogiej rodzinie umrzeć z głodu i zimna. Również o tym jak szanowani obywatele, w tym wysoki urzędnik magistratu, swoim niecnym działaniem doprowadzają młodą dziewczynę do tragedii.

Rozbawić natomiast może osobliwa postać Sotera Rozmiara Rozbickiego, przedstawiona przy okazji procesu sądowego pewnego nielitościwego hrabiego i jego biednego sługi.

To tylko przykładowe historie zamieszczone w publikacji.

Nie brakuje opisów często występujących w XIX wieku oszustw i korupcji.

Jeżeli nawet ukazane wykroczenia, przestępstwa i zbrodnie są do siebie często podobne i dają się podporządkować paragrafom prawnym, to sprawcy różnią się motywami, którymi się kierują, osobowością i stopniem natężenia zła, które w nich tkwi. Największe zaskoczenie budzi fakt popełnienia złego czynu przez osobę znaną i zasłużoną, która wydaje się kryształową postacią.

Przedstawiając historie kryminalne, autorzy wywołują u czytelnika emocje, jednocześnie dają wiedzę o obyczajach w dawnych czasach, o metodach stosowanych w śledztwach sądowych i o prawodawstwie w XIX wieku.

Spora ilość ilustracji znacznie wzbogaca publikację.

http://www.psychoskok.pl/produkt/historie-kryminalne-obyczajowe-wiek-xix-cz-ii/

http://www.psychoskok.pl/

 

Książki do kupienia:

http://tylkorelaks.pl/751-historie-kryminalne-i-obyczajowe-wiek-xix-cz-ii-9788381192422.html