środa, 15 listopada 2017
Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Od kilkunastu lat listopad jest na Śląsku miesiącem spotkań ludzi związanych z książką dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, bibliotekarzy, nauczycieli, studentów i wydawców. Dzieje się tak za sprawą cyklicznej imprezy Katowickie Prezentacje Biblioteczne. W czasie poprzednich edycji gościły w Bibliotece Śląskiej największe autorytety związane z literaturą dla dzieci i młodzieży. Wydarzeniu towarzyszy corocznie wręczenie nagród „Guliwera” – czasopisma o książce dla dziecka.
W tym roku Biblioteka Śląska i Śląski Klub Fantastyki realizują projekt „Hobbit – opowieści o powieści”, który został wpisany w ramy Katowickich Prezentacji Bibliotecznych.
W programie wydarzenia zaplanowano m.in.: sesję naukową z udziałem znawców twórczości J.R.R. Tolkiena, promocję publikacji pt. „Hobbit. Opowieści o powieści”, wernisaż wystawy prac plastycznych inspirowanych „Hobbitem”, kiermasz książek, występ Teatru Wilamowskiego, warsztaty kaligrafii, pokaz taneczny zespołu Lorien, warsztaty języka elfickiego quenya, degustację potraw hobbickich.
Szczegółowy program na stronie www.bs.katowice.pl
17.11.2017, godz. 11.00, Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny!

Podaj dalej
Autor: (p)