Czwartek, 9 kwietnia 2020
Nowość Wydawnictwa Sonia Draga

Marek Migalski i Marek Kaczmarzyk – dwóch autorów, politolog, pisarz i były polityk z jednej strony, oraz neurodydaktyk, biolog i memetyk z drugiej, w fascynujący sposób tłumaczy to, jak diametralnie zmieniło się pod wpływem odkryć nauk biologicznych ostatnich kilku dekad uprawianie polityki.

Migalski i Kaczmarzyk w przystępny sposób pokazują, dlaczego jesteśmy „grupolubni”, jak rządzą nami emocje, po co nam „wrogowie”, czym są memy i jak wpływają na nasze myślenie, jak media społecznościowe zmieniły politykę, dlaczego lubimy jakieś partie/media/polityków, a innych nienawidzimy, co powoduje, że mamy takie, a nie inne poglądy. Przedstawiają powody, dla których zwyciężają na świecie populiści,  także wskazują na sposoby ich pokonywania. A wszystko to robią bez nadęcia i odstraszania specjalistycznym językiem. Rzeczy skomplikowane tłumaczą w przyjazny dla Czytelnika sposób.

Każdy, kto chce zrozumieć współczesny świat, procesy polityczne, które nim rządzą, a także samego siebie, swoje emocje i polityczne decyzje, powinien sięgnąć po tę książkę.

Można obejrzeć zapis rozmowy, jaką Sonia Draga przeprowadziła z Markiem Migalskim

https://www.facebook.com/WydawnictwoSoniaDraga/videos/219042572644805/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorach:

 

dr hab. prof. UŚ Marek Migalski – nauczyciel akademicki, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Jeden z najbardziej cenionych komentatorów życia politycznego w Polsce. Jest autorem i redaktorem kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych. Jego literacki debiut – Wielki finał – ukazał się w 2018 roku. W 2019 roku nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazała się jego powieść 1989. Barwy zamienne. Reduktarianin.

 

 

 

dr prof. UŚ Marek Kaczmarzyk – biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia (Szkoła neuronów, Unikat, Szkoła memów) oraz podręczników i programów szkolnych. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Proponuje spojrzenie na proces edukacji przez pryzmat znaczenia biologicznego podłoża, szczególnie najnowszych osiągnięć neuronauk.

Podaj dalej
Źródło: Wydawnictwo Sonia Draga