Wtorek, 10 stycznia 2023
Największe w Europie targi w dziedzinie zwojowego druku cyfrowego

W dniach 27 lutego – 3 marca w Centrum Wystawowym w Lucernie odbędzie się 14. edycja Hunkeler Innovationdays – targów w dziedzinie technologii zwojowego druku cyfrowego.

Jak informuje Poligraficzna Agencja Informacyjna, wydarzenie jest organizowane przez firmę Hunkeler – szwajcarskiego producenta zaawansowanych systemów do wstępnego i końcowego przetwarzania papieru – i jej partnerów technologicznych. Wśród nich są najważniejsi dostawcy maszyn drukujących, introligatorskich, oprogramowania i mediów, wykorzystywanych w tym segmencie rynkowym. Prezentowane rozwiązania utworzą linie technologiczne, dedykowane różnym aplikacjom, w tym produkcji: książek, opakowań, druków komercyjnych, gazet, materiałów direct mail i innych.

Z myślą o zwiedzających z Polski na targach będą obecni przedstawiciele firmy Docufield, która od lat reprezentuje markę Hunkeler w naszym kraju. W tym roku Hunkeler Innovationdays będzie można śledzić również w trybie online. Udział w wydarzeniu (na miejscu bądź zdalny) wymaga rejestracji na stronie https://www.innovationdays.com/en/.

“Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością ponownego zaproszenia do Lucerny naszych gości z Polski, zarówno z branży poligraficznej, jak też z firm specjalizujących się w korespondencji masowej” – powiedział Michał Okurowski, dyrektor zarządzający Docufield.

“Hunkeler Innovationdays to w ocenie wielu ekspertów branżowych impreza nie tylko prezentująca najnowsze technologie, ale też wyznaczająca trendy i wskazująca drogi rozwoju dla całego segmentu, bazującego na technologii zwojowego druku cyfrowego. Od poprzedniej edycji targów minęły cztery lata, co w przypadku technologii cyfrowych jest niemal epoką. Zarówno Hunkeler, jak i nasi partnerzy wprowadzili w tym czasie do sprzedaży wiele innowacyjnych rozwiązań, które w Lucernie będzie można obejrzeć podczas pracy „na żywo”. Targi Hunkeler Innovationdays stanowią zatem niepowtarzalną okazję, by w jednym miejscu zapoznać się z ofertą najważniejszych graczy na rynku zwojowego druku cyfrowego. Ostatnie ich edycje przyciągnęły ponad 6 tysięcy zwiedzających z całego świata i zakładamy, że w tym roku frekwencja będzie na zbliżonym poziomie” – dodał Michał Okurowski.

Hunkeler Innovationdays to wydarzenie gromadzące ponad 100 liczących się producentów sprzętu (do drukowania i wykańczania), oprogramowania i materiałów znajdujących zastosowanie w cyfrowej produkcji zwojowej. Kilkadziesiąt linii technologicznych, zajmujących dwie hale Centrum Wystawowego w Lucernie, posłuży do produkcji „na żywo” książek, broszur, materiałów komercyjnych, gazet, a także druków typu direct mail.

“Mamy nadzieję, że prezentowane rozwiązania będą dla wielu firm wskazówką i jednocześnie propozycją odpowiedzi na wyzwania rynkowe, z jakimi mierzy się wielu przedsiębiorców z branży poligraficznej czy transakcyjnej: spadającymi nakładami, zwiększonym popytem na druk „na żądanie”, presją czasową ze strony zleceniodawców, rosnącymi oczekiwaniami względem personalizacji i zmiennych treści (zarówno w warstwie graficznej jak i tekstowej), czy coraz wyższej jakości. Kluczem do osiągnięcia sukcesu na współczesnym, wymagającym rynku jest elastyczność, wydajność i automatyzacja procesów. Wszystkie te elementy zostaną uwzględnione podczas tegorocznych Hunkeler Innovationdays. Zapraszamy do udziału – również w trybie online – w tym ważnym dla całej branży wydarzeniu” – podsumował Michał Okurowski.

Wszystkich zainteresowanych wizytą na targach firma Docufield zaprasza do kontaktu telefonicznego bądź mailowego (tel. 501 086 932, e-mail: mokurowski@docufield.com) oraz do rejestrowania się (w celu potwierdzenia udziału na miejscu bądź też obecności online) na dedykowanej stronie internetowej https://www.innovationdays.com/en/.

Udział w targach jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszego zgłoszenia.

Podaj dalej
Autor: (fran), fot. Docufield
Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna