Piątek, 3 lutego 2023

Jak już informowaliśmy, Iga Świątek w mediach społecznościowych rzuciła wyzwanie polegające na czytaniu książek #czytamzIGA w 2023 r.

Słynna tenisistka na swoim Instastories zarekomendowała pierwszą z przeczytanych właśnie książek. To „Sycylijskie lwy” Stefanii Auci w przekładzie Tomasza Kwietnia (W.A.B.).

„Cześć, chciałam zrecenzować wam bardzo nieprofesjonalnie, bo nigdy tego nie robiłam, pierwszą książkę, którą przeczytałam w tym roku. (…)  Generalnie bardzo mi się spodobała, były to ‘Sycylijskie lwy'” — wyznała Iga Świątek.

„Podoba mi się to, że cała rodzina Florio jest opisana przekrojowo i że widać te zmiany pokoleniowe, jakie następują w członkach tej rodziny. Trochę mi przeszkadzało na końcu, że główny bohater jest bardzo bucowaty, ale ludzie są różni. Więc naprawdę polecam. Zaraz wychodzi druga część, zresztą dostanę ją przedpremierowo, więc spróbuję też opisać, jak mi się podobała” — powiedziała.

„Budowanie sukcesu od zera jest super i rodzina Florio pokazała, że krok po kroku można zbudować coś ogromnego, zarabiać kupę pieniędzy i mieć fortunę, ale też pieniądze wpływają na codzienne życie i potrafią sprawić, że zapomina się o prostych rzeczach albo chociażby o rodzinie, więc myślę, że to też taka książka, która może dużo nauczyć” – spuentowała Iga Świątek. I zapowiedziała, że już wkrótce ukaże się kontynuacja historii, którą również zamierza przeczytać.

„Sycylijskie lwy” to pierwszy tom sagi o rodzinie Florio, który doczekał się już kilkudziesięciu międzynarodowych edycji w łącznym nakładzie 1 miliona egzemplarzy. Książka opublikowana w 2019 roku we Włoszech okazała się ogromnym sukcesem, wyprzedziła w rankingu sprzedaży nawet powieści Andrei Camilleriego i Eleny Ferrante. A już wkrótce ze wzlotami i upadkami legendarnej rodziny będą mogli zapoznać się klienci platformy Disney+. Właśnie na podstawie powieści powstaje serial.

Autor: ET