Wtorek, 10 stycznia 2023

15  maja w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbędą się II Chełmskie Targi Książki. Mają one na celu prezentację i promocję lokalnych wydawnictw.

“Mamy nadzieję, że prezentacja oferty lokalnych oficyn wydawniczych przyczyni się do ich promocji oraz do wzrostu zainteresowania regionem, jego historią i teraźniejszością, sytuacją gospodarczą, życiem społecznym i kulturalnym, wspaniałą przyrodą i zabytkami. Bogaty program imprez towarzyszących umożliwia uczestniczenie w twórczych spotkaniach i dyskusjach z autorami” – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia udziału w Targach należy kierować do Działu Zbiorów Regionalnych i Czytelni Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie, tel. 82 563 95 05 (w godz. 8.00-15.30).

Pierwsza edycja Chełmskich Targów Książki odbyła się 10 czerwca. Swoje publikacje prezentowali m.in.: Wydawnictwo Tawa, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych i Chełmskie Towarzystwo Naukowe, Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie, Stowarzyszenie Rocznik Chełmski, Krzysztof Kołtun, Starostwo Powiatowe w Chełmie, Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie, Miejska Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Krasnymstawie.

Podaj dalej
Autor: ET