Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Od 10 do 12 czerwca w Gostyniu odbędzie się II edycja Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”.

Program będzie obejmował: spotkania autorskie z mistrzami gatunku; konkurs na najlepszy kryminał retro 2020 roku; warsztaty– pisarskie, kryminalistyczne i detektywistyczne; rekonstrukcję historyczną; escape room z zagadką kryminalną; kryminalne gry narracyjne; gry miejskie na literackim szlaku; spacer śladami bohatera literackiego; wystawę historyczną; projekcje filmowe i panel dyskusyjny.

Festiwal „Kryminalny Magiel” promuje historyczną powieść kryminalną i kryminał retro. “Osadzona w realiach historycznych powieść kryminalna ma długą tradycję, kontynuowaną współcześnie przez grono znamienitych pisarzy. Akcje tych utworów osadzone są w różnych epokach: zarówno w antyku, jak i w czasach międzywojnia czy PRL-u. Dzięki tego typu powieściom czytelnik ma możliwość nie tylko zaznania rozrywki na najwyższym poziomie, ale i pogłębienia swojej wiedzy historycznej: poznania szczegółów z życia danej epoki, postępu wiedzy i techniki” – informują organizatorzy.

Pierwsza edycja odbyła się w październiku 2020 roku. Wśród gości znaleźli się Marek Krajewski i  Ryszard Ćwirlej.

Organizatorami festiwalu są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

Autor: ET