Wtorek, 4 czerwca 2019
Zaproszenie do Krosna

Stowarzyszenie Pod Karpatami organizuje II edycję Galicyjskiego Festiwalu Książki – niezależnego święta książki, promującego książkę oraz czytelnictwo, książki historyczne, regionalne, prozę, poezję, albumy.

Tegoroczna edycja Festiwalu ma charakter wydarzenia dwudniowego, odbędzie się w Krośnie w dniach 7-8 czerwca (na terenie BWA), dodatkowo wzbogacona została o warsztaty pisarsko-wydawnicze oraz prelekcje z zakresu antropologii literatury, a także prezentacje filmów dokumentalnych.

Patronem festiwalu jest dr. Modest Humecki, lekarz, zasłużony społecznik (powstanie krośnieńskiego „Kopenika”), burmistrz Krosna i łemkowski twórca – poeta i eseista. Z tego powodu na festiwalu zagoszczą pisarze ze Śląska (Tomasz Niedziela, Krzysztof Kasperczyk) odwołujący się do Łemkowszczyzny. Michał Szymko, podróżnik-dziennikarz rodem z Dukielszczyzny, opowie o swojej najnowszej książce „Daleko/Blisko. Historie o tym, jak dogonić świat”. Jak zapowiada organizator, nie zabraknie też spotkań dotyczących historii regionu, etnologii i archeologii, a także propozycji związanych ze sztukami wizualnymi, filmu dokumentalnego oraz warsztatów artystycznych dla dzieci (organizowanych przez „ekipę” z BWA), a także coś dla myślących o przygodzie z pisaniem i wydaniem własnej książki.

Autor: ET