Wtorek, 10 grudnia 2019
Wnioski z konferencji „Media Przyszłości”
"Informacja jest dobrem, które nie powinno być szczególnie regulowane, gdyż jest podstawą funkcjonowania demokracji i wolnego rynku" – stwierdził wiceminister kultury Paweł Lewandowski podczas konferencji „Media Przyszłości” organizowanej przez PAP. „Wytworzenie informacji kosztuje, dlatego autorom, producentom, mediom należy się słuszne wynagrodzenia za pracę, ale trzeba pamiętać, że informacja jest dobrem, które nie powinno być szczególnie regulowane, gdyż jest podstawą funkcjonowania demokracji i wolnego rynku” – zauważył Lewandowski. Odnosząc się do dyrektywy ws. praw autorskich wiceminister zaznaczył, że polskiemu rządowi nie podoba się m.in. art. 17 (dawny art.13) i przypomniał, że w maju złożona została w tej sprawie skarga do Trybunału Sprawiedliwości. Polska argumentowała, że zapisy zagrażają wolności w internecie i są sprzeczne z podstawowymi wartościami UE, m.in. dot. wolności słowa, kreowania …
Wyświetlono 25% materiału - 121 słów. Całość materiału zawiera 486 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się