Piątek, 16 lipca 2021

Instytut Książki oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości wraz z dziećmi do odwiedzenia Strefy Dziecka, która będzie działała w dniach 16-18 lipca w godzinach 11-15 na terenie nowego Amfiteatru w Parku Radolińskich w trakcie Jarocin Festival 2021. Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji projektu bookstartowego IK i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”.

W trakcie trzech dni festiwalowych w Strefie Dziecka na odwiedzających będzie czekało wiele atrakcji. Oprócz animacji proczytelniczych, warsztatów plastycznych i konkursów dla dzieci przygotowaliśmy specjalne sesje czytań, w czasie których na amfiteatralnej scenie znani muzycy będą czytali dzieciom fragmenty książek wydanych przez Instytut Książki w ramach projektu bookstartowego oraz opowiedzą o swoich czytelniczych doświadczeniach i ulubionych książkach z dzieciństwa.

Wśród czytających gwiazd znajdą się:

– muzycy zespołu Luxtorpeda (piątek, godz. 11:30),

– Grzegorz Kmita „Patyczak” (piątek, godz. 14),

– Nocny Kochanek (sobota, godz. 13),

– Dariusz „Maleo” Malejonek (sobota, godz. 14),

– Tomasz Budzyński (niedziela, godz. 11),

– muzycy zespołu Happysad (niedziela, godz. 11:30).

Sesje czytań z muzykami poprowadzi dziennikarka Programu III Polskiego Radia, Katarzyna Stoparczyk.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”, realizowana przez Instytut Książki od 2017 roku, uświadamia, jak ważny wpływ na rozwój dziecka, budowanie jego osobowości i systemu wartości ma kształtowanie nawyków czytelniczych oraz jak istotna jest rola rodziców i opiekunów, by pokazać dzieciom bibliotekę jako miejsce ciekawe, w którym dzięki książkom mogą przeżywać przygody, poznawać świat i zdobywać wiedzę. Wejście w świat kultury w tak młodym wieku jest gwarancją, że w przyszłości dzieci staną się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: PAP