Wtorek, 23 czerwca 2020
Apel europejskich organizacji o większy budżet programu "Kreatywna Europa"
Gdy Komisja Europejska zaczęła omawiać plan odbudowy po koronakryzysie, 94 europejskie organizacje z sektora kultury i sektora kreatywnego (w tym zrzeszające pisarzy, wydawców i dziennikarzy) wystąpiły z apelem do przywódców UE: "potrzebujemy silnych i systemowych środków wsparcia, aby wyjść z kryzysu". Według szacunków Komisji, niektóre części sektora mogą stracić w drugiej połowie roku do 80 proc. swoich obrotów. "Podmioty kultury stopniowo wznawiają działalność, ale wszyscy muszą wdrożyć surowe zasady bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​nie będą działać z pełną mocą w dającej się przewidzieć przyszłości, w związku z czym stoją przed trudnymi decyzjami gospodarczymi. Od indywidualnych twórców i pracowników kreatywnych aż po duże firmy produkcyjne i medialne" - czytamy w liście. "Pakiet naprawczy ogłoszony przez Komisję 27 maja nie odzwierciedla rzeczywistości sektora kultury i sektora kreatywnego. (...) Pomimo tego, że zostały uznane za jeden z 14 najbardziej dotkniętych ekosystemów, nie ma ani specyficznego dla sektora instrumentu na rzecz kultury, ani wyraźnego wskazania, czy i jak możemy skorzystać z różnych instrumentów". Odniesiono się też do programu „Kreatywna Europa”, jedynego programu UE poświęconego sektorowi kultury i branży kreatywnej: "ogłoszenie Komisji jest straconą szansą i prawdziwym rozczarowaniem. Oprócz budżetu przeznaczonego na edukację i młodzież budżet przeznaczony na kulturę jako jedyny zmniejsza się w porównaniu z wnioskiem Komisji z 2018 roku. I jest daleki od stanowiska Parlamentu Europejskiego". Jak wyjaśniono, Komisja Europejska proponuje 1,5 mld …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 880 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się