Wtorek, 14 czerwca 2011
Ostrzeżenie i donos do skarbówki
Szkoły handlują nowymi podręcznikami - alarmuje Izba Księgarzy Polskich. I ostrzega, że będzie składać doniesienia do urzędów skarbowych. - W biznesie dozwolone jest wszystko to, co nie jest zakazane. W sektorze publicznym jest inaczej. Tu można robić tylko to, co nakazuje prawo - Henryk Tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego, tak właśnie tłumaczy swoją akcję wymierzoną w szkoły, w których sprzedawane są nowe podręczniki.Henryk Tokarz dostał od jednego z rodziców sygnał, że podręczniki „Wesoła Szkoła” dla klas 1-3 sprzedawane były niedawno w Zespole Szkół nr 21 na Bartodziejach. Według nieoficjalnych informacji posiadanych przez księgarza, w szkole miało zostać sprzedanych 300 pakietów podręczników bez paragonów. Dyrekcja placówki nie chciała komentować tych doniesień.Bydgoska nauczycielka, która wolała pozostać anonimowa, powiedziała nam, że w szkołach często pojawiają …
Wyświetlono 25% materiału - 122 słów. Całość materiału zawiera 489 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się