Piątek, 8 kwietnia 2022

Po 8 kwietnia z rosyjskich księgarń internetowych znikną wszystkie e-booki z uniwersum “Harry’ego Pottera”. To decyzja autorki i właścicielki praw autorskich do serii o młodym czarodzieju. Do tej pory jej książki ukazywały się bez przeszkód w rosyjskim tłumaczeniu Marii Spiwak.

W sprzedaży tradycyjnych wydań nic się nie zmieni. Niedostępne będą wydania w wersji elektronicznej, bo na to pisarka ma bezpośredni wpływ.

Rowling od lat angażuje się w pomoc charytatywną dla ukraińskich sierot – przypomina Wyborcza.pl. 17 lat temu wraz z eurodeputowaną Emmą Nicholson założyła organizację charytatywną Lumos. Angażowały się we współpracę z rządem ukraińskim w celu przekształcenia postsowieckich sierocińców w nowocześniejsze placówki. “W Ukrainie 100 tys. dzieci to sieroty oddane do domu dziecka, największa liczba w Europie” – przyznawała pisarka.

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę J.K. Rowling zebrała milion funtów na pomoc dzieciom z domów dziecka pozbawionym pomocy rodziny, w tym również dla niepełnosprawnych, których najtrudniej jest ewakuować.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: Wyborcza.pl