Piątek, 2 czerwca 2023

Dlaczego ludzie zachowują się czasem tak, a nie inaczej? Z czego to wynika i jak można uniknąć konfliktów we wzajemnych relacjach?

Książka w przystępny sposób zachęca do poznania jednej z koncepcji psychologicznych, jaką jest analiza transakcyjna (AT) – koncepcja relacji międzyludzkich, która pozwala lepiej poznać siebie i innych. W wędrówce przez wybrane zagadnienia życia codziennego będzie Czytelnikowi towarzyszyć dwoje nastolatków – Agnieszka i Dominik.

Agnieszka i Dominik przyjaźnią się ze sobą i chcą lepiej się poznać. Wkrótce będą razem zdawać maturę. Zastanawiają się, jaki kierunek studiów wybrać po szkole. Może to będzie psychologia lub pedagogika, albo inna pokrewna dyscyplina? Niczego jednak ostatecznie nie postanowili i są gotowi najpierw sami poznać swoją psychikę, po to, aby móc lepiej rozumieć innych i im pomagać. Przez meandry ludzkiej psychiki i zachowań poprowadzi Agnieszkę i Dominika mentor – Dr Q. Na kartach książki przygotował dla nich ćwiczenia, gry i zabawy oraz ciekawostki.

Szczegółowe informacje: www.ksiegarnia.difin.pl.

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Difin