Poniedziałek, 29 maja 2000
Propozycja Biblioteki Analiz Przedstawiamy Czytelnikom Biblioteki Analiz pomysł połączenia działalności Krajowego Biura ISBN z narodowym rejestrem produkcji wydawniczej. Naszym zamierzeniem jest stworzenie podstaw dla pełnej informacji statystycznej o polskiej książce. Czekamy na opinie w tej sprawie - głosy w dyskusji będziemy drukować w kolejnych numerach naszego dwutygodnika. Pracownia Statystyki Instytutu Bibliograficznego Biblioteki Narodowej od dziesięciu lat nie może sobie poradzić z rejestrowaniem produkcji wydawniczej. Nowa Ustawa o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych z listopada 1996 i późniejsze rozporządzenia ministra kultury z 1997 r. nie poprawiły sytuacji. Wielu wydawców nie przysyła do Narodowej egzemplarzy obowiązkowych wraz z informacjami o nakładzie i dodrukach. Niepełne karty opisowe trafiają do Biura ISBN, które nadaje książce numery statystyczne. Posiadanie numeru ISBN jest w Polsce połączone z możliwością korzystania z zerowej stawki podatku VAT. To przywilej, który stwarza niepowtarzalną okazję dla rozwoju słowa drukowanego. Przywilej ten nakłada jednak na wydawców także pewne zobowiązania, takie jak konieczność występowania do Biblioteki Narodowej o nadanie numerów ISBN oraz wysyłanie informacji o ich wykorzystaniu wraz z bardziej szczegółowym opisem publikacji i danymi o nakładzie. Niestety, wielu edytorów …
Wyświetlono 25% materiału - 175 słów. Całość materiału zawiera 703 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się