Poniedziałek, 5 lutego 2001
Prognozy PREZENTUJEMY TRZECIĄ CZĘŚĆ WYPOWIEDZI LUDZI KSIĄŻKI DOTYCZĄCYCH PROGNOZ ROZWOJU RYNKU W ROKU 2001. Adam WidmaŇski wspŰłwłaúciciel wydawnictwa W.A.B. Moim zdaniem to, co będzie działo się w tym roku na rynku książki będzie odzwierciedleniem sytuacji makroekonomicznej w kraju. Na razie prognozy na pierwszy kwartał nie są zachęcające. Analitycy prognozują spadek produkcji oraz wzrost zatorŰw płatniczych we wszystkich sektorach gospodarki. Należy liczyĘ się z tym, że te zjawiska dotkną rŰwnież wydawcŰw i dystrybutorŰw książki. Jeúli chodzi o sektor, w jakim specjalizuje się moje wydawnictwo, uważam jednak, że polska literatura i polscy pisarze będą sprzedawaĘ się lepiej niż w latach poprzednich. Jest to po częúci pogląd subiektywny oparty na moich własnych doúwiadczeniach. W naszej firmie sytuacja jest bowiem lepsza niż w 1999 roku. Ostatnie miesiące przyniosły nam kilka bardzo dobrze sprzedających się tytułŰw. Książka Piotra Siemiona "Niskie Łąki" rozeszła się w nakładzie 12 tys. egzemplarzy, "Brulion Bebe B." Krystyny Jandy osiągnął od listopada do koŇca grudnia sprzedaż na poziomie 11 tys. egzemplarzy, a najnowsza książka Krystyny Kofty z rysunkami Jana Czeczota została sprzedana jak dotąd w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. Wzrost naszych obrotŰw w styczniu 2001 roku w stosunku do stycznia 2000 wyniŰsł 80 proc. Uważam, że są to bardzo dobre wyniki. Na ten rok rŰwnież przewidujemy kilka hitŰw - w maju na targi międzynarodowe w Warszawie ukaże się chociażby nowa książka Manueli Gretkowskiej zatytułowana "Polka". Marek Dobrowolski z-ca dyrektora handlowego PPWK Nasza firma działa …
Wyświetlono 25% materiału - 233 słów. Całość materiału zawiera 934 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się