Poniedziałek, 22 stycznia 2001
2001-01-22 Prognozy PREZENTUJEMY KOLEJNE WYPOWIEDZI LUDZI KSIĄŻKI DOTYCZĄCE PROGNOZ ROZWOJU RYNKU W ROKU 2001. TYM RAZEM POPROSILIŚMY O OPINIE TRZECH WYDAWCÓW REPREZENTUJĄCYCH TRZY ODRĘBNE SEKTORY: KSIĄŻKI ILUSTROWANE, KSIĄŻKI PRAWNICZE ORAZ FANTASTYKĘ. Teresa Gardocka, współwłaścicielka Wydawnictwa Elipsa (książka ilustrowana) Spodziewam się dalszej koncentracji na rynku hurtowym, chociaż na razie trudno powiedzieć, kto się z kim połączy. Sprzedaż książek nie zmaleje ilościowo, chociaż będą przesunięcia wśród wydawców. Wydawcy książek ilustrowanych stracą część rynku ze względu na obecność konkurencyjnej cenowo oferty K^nemanna. Od dwóch lat obserwujemy przesunięcie sprzedaży książek na rzecz sieci supermarketów i klubów wysyłkowych. Jednak te kanały dystrybucji kreują rynek w sposób minimalny, ponieważ sprzedają to samo, co jest dostępne w księgarniach. Wyraźna jest tendencja, która w tym roku będzie się nasilać, że coraz bardziej przy wydawaniu książek liczy się to, czy dany tytuł weźmie supermarket. Miałyśmy takie doświadczenie w Elipsie - zamierza łyśmy wydać małoformatow ą serię książek kulinarnych, ale hurtownicy od razu stwierdzili, że nie weźmie tego żaden supermarket, bo ludzie będą kraść tak małe książki. Michał Gembal, kierownik działu marketingu Wydawnictw …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 695 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się