Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Kultowy bohater Andrzeja Pilipiuka w nowej, karcianej odsłonie.

„Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy” to kooperacyjna gra karciana, w której gracze – jak informuje producent – grają jako Jakub i jego ekipa, by wspólnie tłuc potwory, bronić wakacyjnych zakątków i pochłaniać hektolitry ożywczego samogonu.

Gra zilustrowana została przez Andrzeja Łaskiego (autora powieściowych okładek serii) i artystów wydawnictwa Portal Games: Hannę Kuik i Macieja Simińskiego.

Portal Games prowadzi przedsprzedaż gry. Oficjalna premiera 4 lipca.

Jakub Wędrowycz to główny bohater bestesellerowej serii książek Andrzeja Pilipiuka parodiujących gatunek fantasy. Po raz pierwszy pojawił się w opublikowanym w 1996 na łamach „Feniksa” opowiadaniu Hiena. W latach 2001–2022 nakładem lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów ukazało się dziesięć tomów przygód Jakuba, zawierających liczne opowiadania, nowele i powieść.

Portal Games Sp. z o.o. to wydawca gier planszowych z siedzibą w Knurowie. Założone w 1999 roku wydawnictwo współtworzyło rozkwit branży gier planszowych w Polsce, zarówno prezentując własne tytuły na krajowym i międzynarodowym rynku, jak i lokalizując największe tytuły zagraniczne. W katalogu wydawnictwa znajdują się tak tytuły hobbystyczne (Robinson Crusoe, Neuroshima Hex, Detektyw, Ark Nova czy Zombicide), jak i przeznaczone dla familijnego lub imprezowego grania (Czółko, Potwory w Tokio czy właśnie gry o Jakubie Wędrowyczu: Dziki Samogon i Upiorne Wczasy).

Podaj dalej
Autor: W