Wtorek, 10 grudnia 2002
PIK - Walne 13. grudnia w Sali Rudniewa 13 grudnia o godz. 13.30 w sali Rudniewa w PKiN rozpocznie się Walne Zgromadzenie PIK. Należy to podkreślić, gdyż w materiałach rozsyłanych przez Biuro PIK może znajdować się błędna informacja, że Walne rozpocznie się o 14.00 w Domu Literatury. Porządek obrad przewiduje w punkcie 1. sprawozdanie Rady oraz sprawozdania poszczególnych sekcji; w pkt. 2. dyskusję nad sprawozdaniem; w pkt. 3. przyjęcie uchwały o terminie zwołania Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego w roku 2003; w pkt 4. dyskusja nad kierunkami zmian w Statucie; w pkt. 5. przyjęcie uchwały dotyczącej wstąpienia PIK do organizacji międzynarodowych; w pkt. 6. przyjęcie uchwały w sprawie przystąpienia PIK do stowarzyszenia Polska Książka oraz innych organizacji zbiorowego zarządzania; w pkt. 7. przyjęcie uchwały dotyczącej wykreślenia członków PIK niepłacących składek; w pkt. 8. wolne wnioski. Jeden punkt agendy budzi zastrzeżenia - punkt 6. W przesłanych przez Biuro Izby do redakcji Biblioteki Analiz materiałach na temat dwóch lat pracy bieżącego zespołu znajduje się krótka informacja: "Z inicjatywy prezesa PIK Andrzeja Nowakowskiego zostało zarejestrowane stowarzyszenie Polska Książka, które jest szansą dla wydawców na stworzenie dobrze działającego systemu repartycji środków finansowych ściąganych z tytułu reprografii. Możliwość taką otwiera wchodząca w życie od 1 stycznia 2003 znowelizowana ustawa o prawie autorskim". Z kolei powszechnie wiadomo, że PIK jest związana umową ze Stowarzyszeniem Kopipol, istniejącym od 1995 roku. Czy wstąpienie PIK do Polskiej Książki oznacza wycofanie się ze współpracy z Kopipolem? Dotychczas działania Kopipolu były w środowisku wydawniczym krytykowane, czego wyraz dał m.in. Andrzej Chrzanowski w serii artykułów (BA 2;4;6/2002) oraz …
Wyświetlono 25% materiału - 254 słów. Całość materiału zawiera 1018 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się