Wtorek, 20 lutego 2024
Wieczór poetycko-muzyczny z udziałem Joanny Godlewskiej

Klub Literacki „Metafora” działający przy Ośrodku Kultury „Arsus” zaprasza miłośników poezji na wieczór poetycko-muzyczny Joanny Godlewskiej i Jerzego Burskiego, który odbędzie się jutro, czyli w środę 21 lutego o godz. 17 w sali kameralnej Ośrodka Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 1 w Ursusie.

Oprawa muzyczna: Joanna i Janusz Potempscy (gitara, śpiew) oraz Jakub Zajkowski (gitara). Prowadzenie: Anna Rykowska. W programie: Konkurs Jednego Wiersza.

Jerzy Burski jest „artystą grafikiem z powikłaniami literackimi i jeszcze innymi…”, który o sobie mówi: „piszę przeróżne rzeczy: wierszyki rymowane, opowiadania prozą, felietony. Chodzą mi do głowy różności do napisania i rysowania. Te dzikie gałązki chaotycznej mocno kreatywności jednoczę w życiowy, osobisty, eklektyczny bukiet”.

Jerzy Burski jest znanym grafikiem, absolwentem niemieckiej Wyższej Szkoły Grafiki i Sztuki Książki w Lipsku, autorem czterech (!) tysięcy okładek książkowych i znaków graficznych, a także opracowania graficznego książek, czasopism i gazet oraz plakatów. Jest też jurorem w konkursach edytorskich.

 

W ubiegłym wieku był naczelnym grafikiem w wydawnictwach: Arkady, Nasza Księgarnia, Książka i Wiedza, Świat Książki i w innych. Od ponad 25 lat prowadzi własne studio graficzne Agat. Jest też instruktorem i ratownikiem wodnym, jak też autorem opracowania „Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe 1962-2012”, którego wydawcą był Zarząd Główny WOPR (2012).

 

 

Podaj dalej
Autor: (fran), foto: Wikipedia