Poniedziałek, 5 czerwca 2023

Jessie Burton, autorka bestsellerowych powieści „Miniaturzystka”, „Wyznanie”, „Muza” i „Marzycielki”, weźmie udział w czerwcowej edycji Big Book Festival – poinformowało Wydawnictwo Literackie.

Do księgarń właśnie trafiła jej najnowsza powieść „Złoty dom.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 czerwca o godz. 14 w Big Book Cafe MDM przy ul. Koszykowej 34/50 w Warszawie. Wstęp wolny, wydarzenie bez transmisji.

Partnerzy wydarzenia: Fundacja British Council oraz Wydawnictwo Literackie

„Miniaturzystkę” przeczytały już miliony ludzi w 40 różnych językach. Brytyjska pisarka Jessie Burton zadebiutowała, tworząc jeden z największych bestsellerów ostatnich lat. Jej powieść była inspirowana życiem Petronelli Oortman, której XVII-wieczny domek dla lalek zdobi zbiory Rijksmuseum w Amsterdamie. Teraz poznajemy drugą część tej głośnej książki – „Złoty dom” w tłumaczeniu Anny Sak.

O życiu kobiet zamykanych w złotej klatce przywilejów i konwenansów, o starym jak świat pragnieniu emancypacji, a także o sile detalu w literaturze autorka opowiada Mateuszowi Trojanowi. Z języka angielskiego rozmowę tłumaczy Anna Rosiak. Po spotkaniu autorka podpisuje książki.

„Opowieść o wchodzeniu w dorosłość, rodzącej się kobiecości i sekretach rodzinnych, której akcja rozgrywa się w latach tzw. złotego wieku Amsterdamu, gdy to holenderskie miasto zwane Wenecją Północy uznane było za najbogatsze w Europie. Ale pod złotą fasadą ukrywał się brud” – Empik Pasje i Wielkibuk polecają “Złoty dom” Jessie Burton.

„Szklane sufity i klasy, polityka kolonialna i wyzysk, kobiety i seksistowskie wzorce. Złoty dom to kolejna świetna powieść autorki Miniaturzystki. Jessie Burton tym razem przenosi nas w złoty wiek Amsterdamu i opisuje losy młodej kobiety, która pragnie wziąć los we własne ręce”. Monika Frenkiel poleca powieść w portalu Lubimy Czytać.

Podaj dalej
Autor: ET, fot. Laura Downie