Czwartek, 2 czerwca 2022
Dostęp do audiobooków przez 30 dni za darmo

Dostępna jest już najnowsza produkcja Storytel we współpracy z ruchem społecznym Era Nowych Kobiet założonym przez Joannę Przetakiewicz.

Nowa książka i audiobook „Pieniądze szczęście dają” wspierają Polki w stawianiu pierwszych kroków w kierunku finansowej samodzielności.

W „Pieniądze szczęście dają” głos zabierają najlepsi eksperci. Każdy rozdział poświęcony jest odrębnemu tematowi z zakresu finansów osobistych.

I tak o alimentach opowiada Adam Bodnar, prawnik, działacz na rzecz praw człowieka, były Rzecznik Praw Obywatelskich. O związkach pieniędzy i zaufania opowiada Robert Rutkowski, psychoterapeuta, pedagog i trener umiejętności psychologicznych. Tematem kobiet na rynku pracy zajęła się zaś Natalia Hatalska, CEO i założycielka infuture.institute, jedna z najważniejszych autorytetów polskiego biznesu, analityczka i wpływowa poszukiwaczka nowych trendów.

– Obok braku wsparcia i samotności problem niezależności finansowej jest tym, o którym słyszę najczęściej od początku istnienia Ery Nowych Kobiet, czyli od listopada 2018. Pierwsze lata działania ENK to było wyzwolenie się z traum. Trudne historie i doświadczenia tysięcy kobiet pokazywały innym, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Bez tabu mówiłyśmy o najgorszych scenariuszach, jakie napisał dla tych kobiet los. Na bazie ich historii powstała zresztą książka „ Nie bałam się o tym rozmawiać”. Teraz, w czasach pogłębiającego się kryzysu, który bez wątpienia mamy od 2 lat, a który nasila się z tygodnia na tydzień, przy szalejącej inflacji, rosnących cenach na sklepowych półkach, stabilność finansowa i niezależność są bardzo ważne. Najwyższy czas skończyć z bredniami, które od lat się powtarza, a które generują ludzkie dramaty, rodzinne nieporozumienia, załamania psychiczne, odbierają poczucie własnej wartości i godności. O pieniądzach trzeba rozmawiać. To nie egoizm ani wyrachowanie, a życiowa mądrość. Wstydzimy się tego i boimy ocen. Krępują nas schematy, te wszystkie krzywdzące epitety. Kobieta zaradna finansowo to zachłanna materialistka. Wciąż koduje się nam, że damy i dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Tymczasem takie podejście rodzi konflikty, generuje spiralę problemów. To pogłębiająca się bezradność i niepokój o to, co będzie jutro. O przyszłość dzieci, o codzienne wydatki na życie, zdrowie, edukację. Pieniądze to przecież nieodzowny element naszej codzienności. Zapłata za wysiłek, pracę, talent i umiejętności. Dlaczego więc mielibyśmy udawać, że ich nie ma albo że nas nie interesują?  – mówi Joanna Przetakiewicz

– Zaangażowałam się w ten projekt, bo równość, tak w życiu jak i w pracy, to dla mnie absolutna podstawa. W świecie filmu, w którym na co dzień funkcjonuję, wciąż dostrzegalny jest problem nierówności płac ze względu na płeć. Widzę, jak trudno jest o tym rozmawiać, szczególnie kobietom, mnie także. Na szczęście to się powoli zmienia. Poza tym projekt porusza nie-zwykle ważny temat przemocy ekonomicznej w związkach, a także powszechną nieumiejętność otwartej rozmowy na temat finansów. Zdjęcie odium wstydu z tematu pieniędzy i lepsze zrozumienie tematów finansowych to kapitał, który może pomóc nam wszystkim – tłumaczy Maria Dębska.

Audiobook „Pieniądze szczęście dają” ma premierę 2 czerwca.

W związku z premierą Storytel otwiera dedykowaną stronę internetową z trzydziestodniową opcją darmowego odsłuchu nie tylko tego tytułu, ale całej biblioteki Storytel.

 

[link do strony 30 dni za darmo: https://www.storytel.com/pl/pl/c/szczesliwa-oferta]

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Storytel