Piątek, 10 kwietnia 2020
Pomoc w walce z koronawirusem

W związku z ogłoszonym stanem pandemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekazał 4,5 mln zł na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają: Fundacja TVN Nie jesteś sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej.

Ponad 1,5 mln zł z całej puli przekazanych środków wesprze działalność Polskiego Czerwonego Krzyża.

“Jesteśmy w pełni świadomi negatywnego wpływu epidemii COVID-19 na społeczeństwo. Wierzymy, że jak najszybsze udzielenie wsparcia dla osób chorych oraz personelu medycznego umożliwi skuteczniejszą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dlatego wspieramy działania PCK na rzecz lokalnych społeczności, w szczególności tam, gdzie jesteśmy obecni jako pracodawca i inwestor. Przekazane przez nas środki finansowe umożliwią m.in. zakup niezbędnego sprzętu ochrony osobistej i budowę miejsc tymczasowego pobytu chorych – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & community manager w Amazon.

Dzięki środkom przekazanym przez Amazon, PCK zakupi sprzęt ochronny (maseczki, rękawice, fartuchy, przyłbice i płyn do dezynfekcji), który przekaże do szpitali i na potrzeby pracowników i wolontariuszy zaangażowanych w pomoc osobom przebywającym na kwarantannie, szczególnie starszym i chorym. Wsparcie trafi przede wszystkim do województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, gdzie Amazon prowadzi działalność i jest szczególnie zaangażowany w życie lokalnych społeczności.

Drugim celem współpracy jest uzupełnienie zapasów i zakup sprzętu do budowy miejsc tymczasowego pobytu.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: Nowy Marketing