Wtorek, 18 czerwca 2024

Miasto Zakopane zaprasza na 9. Zakopiański Festiwal Literacki, który odbędzie się od 5 do 7 lipca pod hasłem „Nasz alfabet”.

“Dla nas alfabet to nie tylko zbiór trzydziestu dwóch znaków liter, fundament komunikacji. To także głęboka metafora tożsamości kulturowej i językowej łącząca przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, pisarzy oraz ich odbiorców” – tłumaczy organizator.

Z festiwalową publicznością spotkają się: Natalia Budzyńska, Andrzej Franaszek, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Jastrun, Edyta Jungowska, Małgorzata Lebda, Małgorzata Majewska, Ka Mochi, Bianka Rolando i Wit Szostak.

Po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty literackie „Blisko tekstu” oraz spotkanie „Książka i kawa” będące rozmową o nowościach wydawniczych i nie tylko.

W programie także wystawa ilustracji do książki Matsuri oraz spotkanie z autorką Ka Mochi.

Nie zabraknie kiermaszu książki, a także licznych warsztatów literacko-plastycznych.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie gala wręczenie Nagrody Literackiej Zakopanego, a także koncert w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk.

Na wszystkie wydarzenia: wstęp wolny.

Program Festiwalu TUTAJ

Organizatorzy: Miasto Zakopane, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Podaj dalej
Autor: ET