środa, 30 stycznia 2019
23. Międzynarodowe Tragi Książki w Krakowie
- Wolę klęskę urodzaju od posuchy! Najgorzej byłoby, gdyby zawiedli czytelnicy i nie przyszli na tragi. Dlatego szum wokół naszego wydarzenia świadczy o jego randze. Gdybyśmy byli kiermaszem w Kłaju Dolnym, nikogo by to nie interesowało. Dlatego apeluję o zachowanie zdrowego rozsądku – powiedziała Bibliotece Analiz Grażyna Grabowska, prezes zarządu spółki Targi w Krakowie (na zdjęciu), podczas spotkania z uczestnikami Targów Książki w Krakowie. W czwartek 24 stycznia w EXPO Kraków odbyło się spotkanie przedstawicieli Targów w Krakowie, organizatora Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – z wydawcami oraz przedstawicielami środowisk literackich. Uczestniczyli kierownictwo i członkowie Polskiej Izby Książki, Stowarzyszenia Unia Literacka, Polskiego Związku Bibliotek, Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Tematem spotkania było podsumowanie ubiegłorocznej edycji targów, jaka odbyła się w dniach 25-28 października oraz dyskutowano na temat pomysłów i rozwiązań, które mogą ulepszyć kolejne edycje imprezy. Prezes Grażyna Grabowska zaprezentowała szereg wdrażanych sukcesywnie od kilku lat zmian, które pozytywnie wpłynęły na ogólny odbiór wydarzenia, w tym usprawnienia wprowadzone w 2018 roku. – Zwiększyliśmy powierzchnię wystawienniczą aż o 1000 m kw, dzięki czemu poszerzyliśmy główne korytarze i zbudowaliśmy dodatkowe; stworzyliśmy również więcej miejsca na spotkania z autorami i kawiarnie. Przeorganizowaliśmy szatnie, zagwarantowaliśmy gościom Strefę Relaksu oraz umieściliśmy aż 6 punktów informacyjnych na terenie EXPO Kraków. Po raz pierwszy wprowadziliśmy również rejestrację grup szkolnych na konkretne godziny, co pozwoliło lepiej rozłożyć w czasie ich przyjazd – podsumowała Grażyna Grabowska. Omówiono również kwestie dotyczące rozwiązań komunikacyjnych, które mogą wpłynąć na rozbudowę układu drogowego w okolicy. – Dopiero po 4 latach od powstania naszego obiektu miasto uchwaliło plan miejscowy dla tego terenu. 9 maja 2018 roku przyjęto plan, który zakłada przebudowę trzech węzłów komunikacyjnych. Deweloper …
Wyświetlono 25% materiału - 273 słów. Całość materiału zawiera 1095 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się