środa, 8 września 2021
Stacjonarnie i wirtualnie

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbywać się będą w dniach 14-17 października. Tegoroczna edycja Targów będzie wydarzeniem, które połączy tradycyjną formułę targów w halach z działaniami online na wirtualnej platformie.

– Targi będą przebiegały tak jak dotychczas. Stęskniliśmy się za Państwem, za tym, żeby się spotkać od czwartku do niedzieli jak zwykle w październiku, w Krakowie, kiedy będzie trwało wielkie święto literatury, bowiem tuż przed targami rozpoczyna się również Festiwal Conrada – powiedziała Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie, w trakcie spotkania online z wystawcami 7 września.

Poinformowała również, że w tym roku Ambasadorami Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zostali: prof. Jerzy Bralczyk, Henryk Woźniakowski oraz prof. Jacek Purchla.

– Tegoroczna edycja targów połączy tradycyjną formułę w dwóch halach z wirtualnymi wydarzeniami na platformie, którą właśnie przygotowujemy. Każdy wystawca może uczestniczyć w targach stacjonarnie i/lub wirtualnie. Stacjonarnie z elementami wirtualnymi lub wirtualnie z elementami stacjonarnymi – mówiła Małgorzata Downar, project manager w spółce Targi w Krakowie.

Nowością jest również Telewizja Targowa – rozmowy w studiu stacjonarnie lub online z autorem / wystawcą prowadzone będą przez dziennikarzy, m.in.: Katarzynę Borowiecką, Justynę Dżbik-Kluge, Małgorzatę Bugaj i Łukasza Wojtusika.

Wystawcy, którzy nie będą mogli wziąć udziału fizycznie w targach, mogą zaprezentować swoją ofertę wydawniczą na stoisku dystrybutora, natomiast ich autorzy będą mogli spotkać się fizycznie z czytelnikami na targach. Jest również możliwość przeprowadzenia rozmowy z twórcą w formie online, która będzie transmitowana na targach.

Dodatkowo dla wystawców zaplanowano specjalną strefę z pakietem szkoleń m.in. na temat content marketingu, storytelingu, promocji czy mediów społecznościowych.

Nowością będzie również przygotowana z myślą o redaktorach inicjujących giełda książek, które szukają wydawców.

Obecnie swój udział w krakowskich targach potwierdziło 150 firm, ale, jak zaznaczyła Grażyna Grabowska – intensywne rozmowy cały czas trwają.

Dla materiały dla wystawców do pobrania: tutaj.

Jak przekazano na spotkaniu, w przestrzeni targowej może przebywać jednocześnie 1440 osób niezaszczepionych, osoby zaszczepione nie są objęte limitem wejść – ich liczba jest nieograniczona. Obsługa wydarzenia (organizatorzy i wystawcy) nie wlicza się do limitu.

Zakup biletów będzie możliwy online na specjalnie przygotowanej platformie, która zostanie wkrótce udostępniona. W sprzedaży będzie dostępny tylko jeden rodzaju biletu – jednodniowy, na konkretny dzień targowy. Bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na teren targów w wybrany przy zakupie dzień targowy, nie będzie ograniczony godzinowo.

Podaj dalej
Autor: ET