Piątek, 18 stycznia 2008
List do członków PIK
PIK wystosowała do swoich członków list w sprawie projektu powstania elektronicznej wersji Polskiego Katalogu Książki Składowej. Katalog taki miałby powstać we współpracy z Biblioteką Narodową. Katalog miałby między innymi funkcjonalność, porównywalną z wyszukiwarką dostepną opd adresem http://books.google.com – za pomocą której przeszukiwać można zarówno opis bibliograficzny danego tytułu, jak i pełnotekstowo treść książki. W cytowanym katalogu Google, wydawca może zdecydować czy dostarcza tylko opis bibliograficzny książki, czy może opis bibliograficzny wraz z egzemplarzem książki w formie elektronicznej. W tym drugim przypadku wyszukiwarka pełnotekstowa przeszukuje pod względem określonej frazy całe zasoby katalogu, książka po książce, i podaje listę książek, a dla każdej listę stron z trafieniami. Od decyzji wydawcy danej …
Wyświetlono 25% materiału - 109 słów. Całość materiału zawiera 436 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się