środa, 25 stycznia 2023
Tom 6 serii „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”

„Baśń tę dedykuję wszystkim, którzy nie czują się pewni siebie” – napisała Roksana Jędrzejewska-Wróbel na okładce „Kijów samobijów”, baśni o pewności siebie i samoakceptacji. Ale też o odpuszczeniu sobie – nie musimy być NAJ, ważne, byśmy byli sobą. I nie krzywdzili sami siebie kijami samobijami. Bo po co? I do czego to prowadzi?

To już szósta książka z 7-tomowej serii „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”, których bohaterki zrozumiały, od czego zależy szczęście. Dotychczas ukazały się: „Kwiat paproci”, „Szklana góra”, „Dziwożona”, „Woda żywa” i „Żelazne trzewiczki”. Ich bohaterkami były kolejno Zosia, Hania, Magda, Marianna i Małgosia, a do szczęścia prowadziły je: mądrość, odwaga, wolność, twórczość (kreatywność) i wytrwałość. Bohaterką tego tomu jest Anielka.

Anielka nie wierzy w siebie. Czuje się beznadziejna. Wydaje jej się, że nie tylko źle wygląda, ale też nic nie umie i wszystko jej nie wychodzi. W dodatku wciąż porównuje się z „ideałami” z mediów społecznościowych. Im gorzej dziewczynka czuje się we własnej skórze, tym lepiej mają się… jej kije samobije, które bezbłędnie uderzają w najczulsze punkty.

Jak potoczy się życie wiecznie niezadowolonej z siebie Anielki? Czy uda jej się stanąć mocno na nogach? Czy znajdzie kij na kije samobije i odzyska pewność siebie? I czy w końcu przestanie porównywać się z – nie zawsze prawdziwymi – obrazami innych? Co sprawi, że będzie SZCZĘŚLIWA, BO PEWNA SIEBIE?

Ta książka uświadamia, jak ważna jest akceptacja siebie, ale też jaką krzywdę robią hejterzy, krytykanci… I „życzliwi”, których – często nieprzemyślane – uwagi niszczą, zamiast pomagać.

Dziś oficjalna premiera tej mądrej, dodającej wiary w siebie opowieści, napisanej z myślą o Czytelniczkach i Czytelnikach na progu dorastania!

Kolejny i zarazem ostatni tom serii będzie zatytułowany „Śpiący rycerze” i trafi do księgarń w lutym.

Cała seria, nowość i zapowiedź są dostępne w sklepie wydawnictwa Bajka: bajkizbajki.pl

Autor: Wydawnictwo Bajka