Poniedziałek, 8 kwietnia 2013
Zmiana dyrektora w BUW
- Nie wszystko będzie w Internecie – zapowiada Jolanta Talbierska, nowa dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, która swoje obowiązki pełni od 1 kwietnia.  W stołecznym dodatku do „Gazety Wyborczej” ukazały się dwa obszerne wywiady. Jeden z Jolantą Talbierską, a drugi z Ewą Kobierską-Maciuszko, która przez dziesięć kierowała warszawską biblioteką uniwersytecką. Poprzednia dyrektor opowiada, że do biblioteki „teraz praktycznie każdy przychodzi ze swoim laptopem. I natychmiast loguje się do naszej sieci bezprzewodowej”. W dalszym ciągu w BUW korzysta się natomiast z tradycyjnych katalogów papierowych, do których „niektóre fiszki pisał odręcznie Lelewel czy Estreicher” oraz, że „nadal zaledwie mniej więcej połowa z nich jest dostępna w katalogu cyfrowym”. Jednak – jak twierdzi Ewa Kobierska-Maciuszko – z papierowych katalogów „młodsze pokolenie nie bardzo potrafi korzystać”, gdyż „nie szeregują alfabetycznie, bo żeby coś znaleźć z pomocą Google’a, to nie jest potrzebne”, a generalnie „wydaje im się, że jak czegoś nie ma w necie, to znaczy, że nie ma”.  Z wywiadu dowiadujemy się …
Wyświetlono 25% materiału - 157 słów. Całość materiału zawiera 630 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się