Wtorek, 26 września 2017
Rozmowa w Muzeum
Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz pozostali organizatorzy obchodów Międzynarodowego Dnia Tłumacza 2017 zapraszają na rozmowę z tłumaczami literatury zatytułowaną „Kocham to miejsce!”, która odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 18.30 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Pańskiej 3. Udział wezmą: Emilia Bielicka, Hanna Igalson-Tygielska, Andrzej Jagodziński, Jerzy Koch i Joanna Kornaś-Warwas. Prowadzenie: Adam Lipszyc. Jak informują organizatorzy, tłumacz jest szczególnie uważnym, ale też bardzo specyficznym czytelnikiem książek. Nierzadko skupia się na fragmentach, na które podczas zwyczajnej lektury nie zwraca się zbytniej uwagi. Frapuje go faktura języka, gra słów, melodia mowy. Uwielbia rozmaite miejsca w tekście, które podczas pracy nad przekładem sprawiły mu wyjątkową przyjemność lub stanowiły dlań szczególne wyzwanie. Świętując w tym roku Międzynarodowy Dzień Tłumacza organizatorzy postanowili zapytać o takie właśnie fragmenty kilkoro mistrzyń i mistrzów przekładu. O miejsca, które kochają. Podczas wieczoru w przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zostanie przedstawiona wystawa zdjęć autorstwa Renaty Dąbrowskiej „Zobaczyć tłumacza”, przygotowaną z okazji tegorocznej edycji Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Od 10 do 26 października wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66 w „Galeria pod wielkim świetlikiem”. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/292648741217925/ Po raz dziewiąty Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Krajów Unii Europejskiej EUNIC Warszawa, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury organizują Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Święto obchodzone jest na całym świecie 30 września, w …
Wyświetlono 25% materiału - 231 słów. Całość materiału zawiera 926 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się